Pension Villa - Konstantinovy Lázně Pension Villa - Konstantinovy Lázně

Navštivte Konstantinovy Lázně

Navštivte naše malé, překrásné lázně Vašeho srdce - Konstantinovy Lázně, kde si určitě jak duševně, tak i fyzicky odpočinete.

Konstantinovy Lázně leží 520 metrů nad mořem, uprostřed hustých lesů a krásné přírody, v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Konstantinovy Lázně se nacházejí nedaleko Mariánských Lázní cca 30 km a cca 55 km od hraničního přechodu s Německou republikou.

Historie obce Konstantinovy Lázně se začíná psát již od 16. století, kdy jsou první zmínky o místě s názvem Smerdaken, Na Smraďáku nebo později Am Stinker. Jedná se o místo na západ od Nové vsi, kam se chodili místní sedláci osvěžovat a mnozí poznali i léčivé účinky podivně zbarvené a páchnoucí vody.

V Konstantinových Lázních se léčí převážně srdeční a oběhové choroby a taktéž chronické degenerativní choroby kloubů a páteře, poruchy metabolismu a onemocnění dýchacího ústrojí.

Dnes patří Konstantinovy Lázně mezi nejmenší lázně v České republice. Samotná obec Konstantinovy Lázně působí velmi příjemně a klidně, hlavně díky krásnému a rozlehlému lázeňskému parku s Prusíkovým pramenem.

V obci Konstantinovy Lázně má zastávku železniční trať číslo 177 Pňovany-Bezdružice. Nedaleko od ní najdeme také autobusové stanoviště, odkud vyjíždí autobusové linky do různých směrů - Planá, Stříbro, Bezdružice, Plzeň atd.